به مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره هم آفرین خوش آمدید

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره هم آفرین

چرا هم آفرین؟

هم آفرین محصول دغدغه‌ی همیشگی ما در ساختن یک حریم امن جهت آفرینش فرصت‌های نو، برای کسانی است که پیچیدگی‌ها و گره‌های روانی، توان و آزادی شان را در ساختن زندگی محدود کرده است و آنان که تمایل به ارتقای خویشتن خویش دارند. به یاری خدا در سال ۱۴۰۰، هم آفرین را برای گام برداشتن در مسیر آفرینش تغییرات با دعوت از همکارانی متخصص، متعهد و اخلاق مدار تاسیس کردیم. “هم آفرین” بازتاب این باور اساسی است که تغییر از درون آغاز می‌شود و ما در این مسیر، همراه مراجع می‌شویم تا آزادی و توان خویش را برای تغییر بازیابد. ما همراه با مراجعین خود، در مسیرآفرینش یک تغییر گام بر می‌داریم، تغییری که خود خواهان آنند. در حقیقت متخصصین هم آفرین، همکاران مراجع برای خلق تغییری اصیل و خودخواسته هستند. در همین راستا خود را ملزم به آگاه سازی مراجع از تمامی حقوق خود شامل شفاف سازی ساختار و روند درمان، محرمانه بودن فضای درمان و برخورداری از رابطه‌ای محترمانه و حرفه ای با گروه درمانگران می‌دانیم. ایجاد فضای امن و محترمانه، تخصص متعهدانه، اخلاق مداری و مسئولیت پذیری از مهمترین اصول همکاران هم آفرین در این مسیر است. همچنین ایجاد فرصت بهره مندی یکسان افراد، از درمان در طبقات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مختلف از دیگر اصول هم آفرین است.

در هم آفرین چه می گذرد؟

هم آفرین، دغدغه سلامت روان دارد. به همین دلیل تمام فعالیت‌های این مجموعه در راستای ارتقای سلامت روان، پیشگیری از اختلالات روانی و درمان آنهاست. برنامه‌های درمانی هم آفرین، شامل روان‌درمانی و مشاوره فردی بزرگسال، روان‌درمانی و مشاوره برای کودک و برگزاری جلسات زوج درمانی به صورت آنلاین است. مخاطبین ما کودکان، نوجوانان و بزرگسالان هستند. مشکلات و اختلالاتی مانند افسردگی، وسواس‌های فکری و عملی، انواع ترس‌‌ها، اضطراب و نگرانی، اضطراب اجتماعی و کمرویی، پنیک، اختلالات شخصیت، مشکلات همسران، مشکلات والدین در تربیت فرزندان، کمال‌گرایی، اهمال‌کاری، عزت نفس پایین، مشکلات تنظیم هیجان، خشم و پرخاشگری و غیره در این مرکز تحت روان‌درمانی یا مشاوره توسط متخصصین قرار می‌گیرند.

about us image

روان درمانی آنلاین

سازمان بهداشت جهانی در تعریف ابعاد وجودی انسان، به چهار بعد جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی اشاره میکند. این ابعاد در هم تنیده هستند و بر یکدیگر اثرات به سزایی دارند. سلامت روان هر فرد بر دیگر وجوه انسانی وی اعم از سلامت جسمانی و کنش اجتماعی سالم وی نیز تاثیرگذار است. در دنیای پر تنش امروز که سرشار از حوادث آسیب زای درونی و بیرونی میباشد، سلامت روان سرمایه ای است که نیاز به مراقبت دارد. ترمیم، حفظ و یا ارتقای سلامت روان بسیاری اوقات به تنهایی ممکن نیست و نیازمند کمک گرفتن از متخصصین حرفه ای و متعهد میباشد.

روان درمانی، اگر چه یک تخصص علمی است اما یک تلاش درمانی مبتنی بر فرهنگ و نیازمند درک عمیق میان درمانگر و مراجع است. درک فرهنگی متقابل و داشتن زمینه های مشترک زبانی، اجتماعی و تاریخی منجر به فهم دقیق تر مشکلات مراجع و امکان کمک رسانی بهتر درمانگر به وی میشود و در نتیجه تاثیر زیادی در بهبود نتیجه رواندرمانی دارد.
در همین راستا روان درمانی آنلاین با متخصصین باصلاحیت و همسو با فرهنگ خود، امکانی است که فرصت بهره مندی بهتر از خدمات روانشناختی مورد نیاز هر فرد را بدون توجه به موقعیت مکانی وی در دنیای امروز میسر می سازد. شواهد پژوهشی نشان میدهد رواندرمانی آنلاین یا تحت وب تقریبا هیچ تفاوت عمده ای با رواندرمانی با حضور فیزیکی ندارد و میتواند به همان اندازه اثربخشی داشته باشد، البته به شرط آنکه به همان اندازه تابع قواعد اخلاقی و حرفه ای باشد.
درمان آنلاین میتواند زمان کمتری از روز کاری شما تلف کند یا نیازی نیست نگران ترافیک باشید و برای ملاقات با روانشناس خود کیلومترها رانندگی کنید. می توانید جلسه را در هر کجا که راحت هستید برگزار کنید. هم چنین اگر در محل سکونت خود به روانشناس مجرب و مطمئن دسترسی ندارید، هزینهی خدمات رواندرمانی در محل برای شما بسیار بالاست و یا به روانشناس همزبان دسترسی ندارید (به ویژه برای هموطنان خارج از کشور) استفاده از روان درمانی آنلاین بهترین گزینه برای مراقبت از سلامت روان شما میباشد.
در چند پژوهش بالینی محققان به این نتیجه رسیدند که روان درمانی آنلاین که با مراقبتهای بالینی همراه باشد در درمان اختلالات افسردگی، اضطراب و مشکلات هیجانی دیگر مفید است. حتی در برخی مواقع روشن شد که بیماران نتایج بهتری از روان درمانی آنلاین (به نسبت درمان حضوری) میگیرند.
نکته مهم در ارزیابی روان درمانی آنلاین، مقررات حاکم بر فضای جلسات و نحوه برگزاری آن می باشد. سهولت استفاده از درمان آنلاین به معنای بی قاعدگی و عدم وجود ملاحظات حرفه ای در این نوع درمان نمی باشد. رسمیت فضای جلسه، چه از نظر پوشش رسمی و چه از نظر فضای مورد انتخاب برای اجرای جلسه از مواردی است که در فرایند درمان و به رسمیت شناختن جلسات جهت تغییر خود موثر است. هم چنین اجرای جلسات به شکل تماس تصویری که امکان مشاهده مراجع و درمانگر و شکل گیری یک ارتباط کامل در آن ممکن باشد، از دیگر مسائل موثر در کیفیت روان درمانی آنلاین است. و در آخر اجرای استانداردهای لازم جهت ملاحظات اخلاقی و حرفه ای از سوی درمانگر و اعلام آن به مراجع، از دیگر اصول موثر بر اثربخشی و امنیت درمانهای تحت وب می باشد.
مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره هم آفرین، با بهره گیری از متخصصین حرفه ای و متعهد و با پایبندی به اصول فوق آماده ارائه خدمات روانشناختی آنلاین برای فارسی زبانان سراسر دنیا در حوزه های زیر می باشد: